Drukuj
Tak jak obiecywaliśmy, podajemy do szerszej wiadomości, skład Jury konkursu fotografii przyrodniczej "Kraina Guliwera".
Finał, publiczne ogłoszenie wyników konkursu, nastąpi: 25.11.2023 o godz. 17.00 w Sali Guliwera, Biblioteki Publicznej w Supraślu, ul. Cieliczańska 1.
 
ZAPRASZAMY !!!
Grażyna Wykowska – specjalista ds. udostępniania Białowieskiego Parku Narodowego, urodzona w Hajnówce na Podlasiu. Fotografią przyrodniczą zainteresowała się w czasie studiów na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.
Od najmłodszych lat zafascynowana przyrodą Puszczy Białowieskiej, najbardziej lubi zatrzymywać w kadrze to, co w Puszczy drobne i na pierwszy rzut oka trudno dostrzegalne – grzyby, porosty, śluzowce i owady.
 
Teresa Świerubska - od zawsze związana z Suwalszczyzną i Suwalskim Parkiem Krajobrazowym (od 24 lat również zawodowo).
 
Cezary Werpachowski - z wykształcenia botanik, ekolog. Z zamiłowania fotograf. Wiele lat pracy jako nauczyciel akademicki na Uniwersytecie w Białymstoku oraz edukator w Biebrzańskim Parku Narodowym i Parku Krajobrazowym Puszczy Knyszyńskiej.
 
João Matos da Costa - w 2000 r. rozpoczął studia na kierunku leśnictwo w Portugali. Przyjechał do Polski w 2006 r. aby ukończyć studia inżynierskie w ramach programu Eramus. W 2007 r. dzięki programowi „Leonardo da Vinci" przez pół roku studiował i pracował w Wydziale Ochrony Środowiska Akademii Rolniczej w Poznaniu, gdzie w tym czasie napisał pracę magisterską uzyskując tytuł magistra ochrony środowiska. Życie przyniosło go na Podlasie w połowie 2008 r. i w styczniu 2009 r. podpisał swoją pierwszą umowę o pracę z Narwiańskim Parkiem Narodowym, gdzie pracuje do dziś. Początkowo pracował w zespole edukacji i nauki, gdzie zajmował się głównie inwentaryzacją owadów, prowadzeniem z dziećmi warsztatów na temat ważek i motyli oraz oprowadzaniem turystów po szlakach Parku. Od 2020 r. pracuje w zespole do spraw udostępniania parku. Obecnie bardziej skupia się na turystyce i edukacji, chociaż wciąż prowadzi badania w Parku próbując zrozumieć, która metoda jest najlepsza, aby przeprowadzić inwentaryzacje ćmy i jej monitoring w najprostszy, spójny i niezawodny sposób.
 
Piotr Dombrowski - od ponad 20 lat pracownik Biebrzańskiego Parku Narodowego. Cały czas w terenie, wyspecjalizowany w obserwacji łosi, co zaowocowało książką ,,Łoś. Opowieści o gapiszonach z krainy Biebrzy”. Fotograf przyrody tak z dołu jak i z góry. 
 
Wojciech Misiukiewicz - suwalczanin, pracownik Działu Edukacji Wigierskiego Parku Narodowego. Z wykształcenia leśnik, z zamiłowania fotograf i obserwator przyrody. Jego ulubionymi obiektami fotograficznych wypraw są ssaki. Pasjonuje się również fotografią "z lotu ptaka", zwłaszcza malowniczych przestrzeni Suwalszczyzny. Autor ponad 100 publikacji oraz 6 autorskich albumów i książek nt. przyrody. 
 
Zdzisław Folga - specjalista ds. ochrony przyrody w Łomżyńskim Parku Krajobrazowym Doliny Narwi Absolwent wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Od dzieciństwa zafascynowany przyrodą północno-wschodniej Polski. Autor kilku indywidualnych i grupowych wystaw fotograficznych, których tematem była przede wszystkim przyroda oraz człowiek. Po swoim pierwszym debiucie filmowym (Cząstka Podlasia 2014) zamienił aparat fotograficzny na kamerę. Realizuje filmy przyrodnicze i dokumentalne, za które zdobył liczne nagrody na festiwalach filmowych. Od kilku lat zajmuje się również dźwiękowymi nagraniami terenowymi (tzw. field recordingiem)